Hankook Dynapro AT2
Talverehv (Kesk-Euroopa) · tüüp tuletatud
Hankook Dynapro AT2 215/65 R16: pidurdusmaa märjal teel 90 km/h pealt umbes 50 m (BYD Atto 2 (2025+), ilma reaktsiooniajata; EL-i märgise klassi D järgi · Pidurdusmaa.ee)
Sõltumatut testi sellele mudelile veel ei ole. Sama tootja testitud talverehvid: Hankook Winter i*cept evo3, Hankook Kinergy 4s, Hankook Kinergy 4s 2.
EL-i rehvimärgis
Ametlikud andmed EL-i tooteregistrist EPREL, mõõdu kaupa. Klass on mõõdupõhine. Mida klassid tähendavad?
| Mõõt | Märghaardumine | Veeretakistus | Müra | Talv | Koormus / kiirus |
|---|---|---|---|---|---|
| 215/65 R16 | D | E | 72 dB (B) | lumemärk | 98 H |
| 225/60 R17 | C | C | 71 dB (B) | – | 99 H |
| 225/70 R16 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 103 T |
| 225/75 R16 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 108 T |
| 235/60 R16 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 100 T |
| 235/65 R17 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 104 T |
| 235/70 R16 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 109 T |
| 235/75 R15 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 109 T |
| 235/75 R16 | D | D | 72 dB (B) | lumemärk | 112 T |
| 245/65 R17 | D | C | 73 dB (B) | lumemärk | 111 T |
| 245/70 R16 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 111 T |
| 245/70 R17 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 110 T |
| 245/75 R16 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 111 T |
| 255/55 R19 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 111 H |
| 255/60 R18 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 108 T |
| 255/65 R16 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 109 T |
| 255/65 R17 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 110 T |
| 255/70 R16 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 111 T |
| 265/60 R18 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 114 T |
| 265/65 R17 | D | D | 73 dB (B) | lumemärk | 112 T |
| 265/70 R16 | D | C | 73 dB (B) | lumemärk | 112 T |
| 265/70 R17 | D | C | 73 dB (B) | lumemärk | 115 T |
| 275/55 R20 | D | C | 73 dB (B) | lumemärk | 113 T |
| LT21575R15 | C | E | 73 dB (B) | lumemärk | 100 S |
| LT22575R16 | C | D | 73 dB (B) | lumemärk | 115 S |
| LT23575R15 | C | E | 73 dB (B) | lumemärk | 104 S |
| LT23585R16 | C | E | 73 dB (B) | lumemärk | 120 S |
| LT24575R16 | C | D | 73 dB (B) | lumemärk | 120 S |
| LT26570R16 | C | D | 73 dB (B) | lumemärk | 117 S |
| LT26570R17 | C | D | 73 dB (B) | lumemärk | 121 S |
Korduma kippuvad küsimused
Milline on Hankook Dynapro AT2 märghaardumise klass?
EL-i rehvimärgisel on Hankook Dynapro AT2 märghaardumise klass C–D, olenevalt mõõdust. A on parim ja E halvim; A- ja E-klassi vahe on märjal 90 km/h pealt umbes 18 m pidurdusmaad.
Kui pikk on Hankook Dynapro AT2 pidurdusmaa märjal?
Pidurdusmaa.ee arvutuse järgi peatub Hankook Dynapro AT2 215/65 R16 märjal teel 90 km/h pealt umbes 50 meetriga (BYD Atto 2 (2025+), ilma reaktsiooniajata). Arvutuse aluseks on EL-i rehvimärgise märghaardumise klass D.
Kas Hankook Dynapro AT2 sobib Eesti talveks?
Pigem leebema talve jaoks. Hankook Dynapro AT2 on Kesk-Euroopa talverehv, mis on tehtud märja ja lörtsise tee jaoks. Jääl ja lumel pidurdab see pikemalt kui põhjamaine lamell- või naastrehv.
Kas Hankook Dynapro AT2 on sõltumatult testitud?
Meie andmebaasis selle mudeli kohta sõltumatut pidurdustesti ei ole. Pidurdusmaa arvutatakse EL-i rehvimärgise märghaardumise klassi järgi, mis on mõõdupõhine ametlik mõõtmine.
Mis mõõtudes Hankook Dynapro AT2 on olemas?
EL-i rehviregistris on Hankook Dynapro AT2 andmebaasis 30 mõõdus, näiteks 215/65 R16, 225/60 R17, 225/70 R16, 225/75 R16, 235/60 R16 ja 235/65 R17. Tehase põhimõõduna sobib see näiteks autodele BYD Atto 2 (2025+), Citroën C3 Aircross II (2024+) ja Opel Frontera (2024+).